Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Září 2019
Po Út St Čt So Ne
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

K čemu je výcvik psa dobrý

Výchova versus výcvik psa

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi výchovou psa a výcvikem psa? Vychovaný pes neobtěžuje lidi kolem sebe, umí chodit na vodítku, nekrade jídlo ze stolu, neskáče a neolizuje obličej návštěvy a lidí, kteří se kolem něj pohybují. Výchova psa je důležitá pro každého psa nehledě na plemeno a věk.

výcvik psa PrahaVýcvik psa je vyšší stupeň vzdělanosti psa. Pes se učí, že si má na povel sednout, lehnout, případně předvést nějaký cvik. Výcvik psa je velmi důležitý nejen pro vás, ale i pro vaše okolí a vašeho psa. Díky výcviku si vytvoříte lepší vztah se svým psem a také se vám spolu bude lépe žít díky pravidlům, která mezi sebou nastolíte. Základní výcvik psa důležitý pro každého psa i přes to, že se s ním nikdy nebudete chystat na žádné zkoušky v poslušnosti. Je například důležité, aby měl pes doma své místo v podobě pelíšku. Do pelíšku ho pak můžete poslat kdykoliv, když přijde návštěva a tak nebudete psem rušeni. Ne každý totiž ocení přítomnost vašeho psa. Další důležitou věcí je, aby pes netahal na vodítku. Představte si, že máte nemocné rameno a pes vám jím každou chvilku trhne. Je to velmi nepříjemné ba dokonce nebezpečné. Chůze na vodítku bez tahání se dá také naučit a procházka se rázem stane příjemnější pro obě strany. Aby se pes mohl proběhnout v parku nebo v lese a vy jste se zároveň nemuseli bát, že se vám ztratí, je dalším užitečným povelem přivolání. Před přechodem by měl pes být zvyklý počkat na povel, že může přejít, jinak by hrozilo, že ho přejede auto. Toto jsou základy, které by měl každý pes zvládat. Proto se u nás zaměřujeme především na základní výcvik psa pro snadné soužití se psem.
Říkáte si, že výchovu i výcvik zvládnete sami? Ano, zvládnete. S námi však bude výcvik psa rychlejší a efektivnější, protože vás dokážeme upozornit na chyby, které děláte. Dokážeme vás nasměrovat správným směrem. Naučíme vás o výcviku psů přemýšlet a dokážeme najít ideální řešení jak pro vás, tak i pro vašeho psa.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, ihned nás můžete kontaktovat a my vám pomůžeme.