Proč výcvik psa

Výchova versus výcvik psa

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi výchovou psa a výcvikem psaVychovaný pes neobtěžuje lidi kolem sebe, umí chodit na vodítku, nekrade jídlo ze stolu, nežebrá, neskáče a neolizuje obličej návštěvy a lidi, kteří se kolem něj pohybují. Výchova psa je důležitá pro každého psa nehledě na plemeno nebo věk.

výcvik psa PrahaVýcvik psa je vyšší stupeň vzdělanosti psa. Pes se učí, že si má na povel sednout, lehnout, případně předvést nějaký cvik. Výcvik psa je velmi důležitý nejen pro vás, ale i pro vaše okolí a vašeho psa. Díky výcviku si vytvoříte lepší vztah se svým psem a také se vám spolu bude lépe žít díky pravidlům, která mezi sebou nastolíte. Základní výcvik psa je důležitý pro každého psa i přes to, že se s ním nikdy nebudete chystat na žádné zkoušky poslušnosti. Je například důležité, aby měl pes doma své místo v podobě pelíšku. Do pelíšku ho pak můžete poslat kdykoliv, když přijde návštěva, a tak nebudete psem rušeni. Ne každý totiž ocení jeho přítomnost. Další důležitou věcí je, aby pes netahal na vodítku. Představte si, že máte nemocné rameno a pes vám jím každou chvilku trhne. Je to velmi nepříjemné ba dokonce nebezpečné. A co teprve tahání na zledovatělém chodníku? Chůze na vodítku bez tahání se rozhodně naučit dá a procházka se rázem stane příjemnější pro obě strany. Aby se pes mohl proběhnout v parku nebo v lese a vy jste se zároveň nemuseli bát, že se vám ztratí, je dalším užitečným povelem přivolání. Před přechodem by měl pes být zvyklý počkat na povel, že může přejít, jinak by hrozilo, že ho přejede auto. Toto jsou základy, které by měl každý pes zvládat. Proto se u nás zaměřujeme především na základní výcvik psa pro snadné soužití vás obou.
Říkáte si, že výchovu i výcvik zvládnete sami? My tomu věříme, proto jsme pro vás sepsaly postupy, jakými psa naučíte jednotlivé povely. Najdete je zde. A pokud se vám do toho samotným nechce, nechte to na nás. S námi totiž bude výcvik psa rychlejší a efektivnější, protože vás dokážeme upozornit na chyby, které děláte. Dokážeme vás nasměrovat správným směrem vytvořit vám výcvikový plán na míru. Naučíme vás také o výcviku psa přemýšlet…

Separační úzkost psů

Co je to separační úzkost a jak se projevuje, se můžete dočíst tady. Protože se jedná o stále častější poruchu chování u psů, rozhodly jsme se nabídnout vám sestavení terapeutického plánu pro léčbu separační úzkosti u psů. Terapeutický plán bude sestaven naší odbornicí na separační úzkost psů.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady, ihned nás můžete kontaktovat a my vám pomůžeme.