Nevíte si rady?

O výcviku psa si něco přečtěte nebo poslechněte

Velmi doporučuji knihu Neštěkej na svého psa od Tomáše Nusharta, který vás ve své knize srozumitelně provede problematikou jednotlivých cviků krok po kroku. Autor knihy vám pomůže pochopit psí myšlení, provede vás technikou výcviku psa pozitivní metodou, vyřeší s vámi nejčastější problémové chování psů, naučí vás používat klikr a učit a provádět jednotlivé povely se psem správně.
Tištěnou knihu Neštěkej na svého psa najdete tady, audioknihu v odkazu v obrázku níže.

Neštěkej na svého psa

Dále velmi doporučuji úžasnou knihu Neznám druhé takové zvíře, jako je pes od velmi známého trenéra psů a jiných zvířat Františka Šusty, který vás provede myšlením a chováním psa a svými jedinečnými výcvikovými metodami a triky. Tištěná kniha je k dostání tady a audioverze v obrázkovém odkazu níže.

Neznám druhé takové zvíře, jako je pes

 

Vyzkoušejte výcviková videa

Zkoušeli jste svého psa doma trénovat, ale nejde vám to? Nechcete se ale smířit s tím, že nebude umět základní povely a bude neovladatelný? Nejlepší variantou pro vás bude online výcvik psů v online psí škole. Trenérky nabízí lekci zdarma, takže dopředu víte, do čeho jdete.

Kdo s vámi bude pejsky cvičit online?

Úžasná trenérka psů Veronika s pejsky Akimem a Merlinem vám pomůže se základním výcvikem psů a trénováním základní poslušnosti v kurzu Základní poslušnost. Vysvětlí vám, jaké jsou principy pozitivního výcviku psa, a co je to klikr a jak s ním pracovat. Součástí kurzu je i individuální poradenství. Protože je Veronika zároveň specialistkou na psí triky, vytvořila pro vás i speciální online Kurz psích triků.
Trenérka psů Zdeňka se svou fenkou Malinou je specialistkou na problémové chování psů a v kurzu Problémové chování vám pomůže lecos z psího repertoáru nežádnoucího chování vyřešit.
S online psí školou bude výcvik bavit vás i psa! Klikněte na obrázek. Výcvik psů online

Pokud si s výcvikem nebo výchovou svého psa nevíte rady, napište nám dolů do komentářů, poradíme vám.

6 thoughts on “Nevíte si rady?”

    • V tom případě mu ukažte pamlsek. Psovi za to, že vám hračku dá, ten pamlsek dejte. Pokud vám hračku ani tak nedá, pak se vybavte nějakou hračkou, kterou má radši. Když ji psovi ukážete a on přinesenou hračku pustí, dejte mu pamlsek. Postupně přidávejte slovo „pusť“ nebo „dej“ ihned potom, co pes hračku pustí, ještě předtím, než mu dáte pamlsek. Za odměnu si se psem s hračkou pohrajte. To vše nejdříve trénujte doma, teprve až to bude pes umět doma, je vhodné jít trénovat do jiného prostředí nebo ven.

  • Aneta Popelková

    Dobrý den máme doma skoro 4 mesíční štěne stafbulíka a mamka má doma maleho yorka, chtěla bych se zeptat jak odnaučit naše stěně tahat ty chlupy toho maleho a aby ho nestipal víme že to je ve hre jsou spolu už od doby co jsme si přivezli maleho tedka uz 4 měsičního stafbulika mají se radi ale když si hraji,tak ten nás ho začiná tahat a štípat celkově ho učime co chceme aby nedelal tak ho učime na povel nesmis ale asi to chce čas . ale rada bych se poptala na nejaké rady a tak dekuji

    • Dobrý večer, to, co popisujete, je běžný způsob hry mladých psů, ale přispívá k tomu i to, že vaše štěně v tomto období přezubuje nebo brzy přezubovat začne. Pokud se do psího kamaráda takto hravě pustí a yorkšír si sám nevypískne, že je to moc, nebo na jeho vypísknutí vaše štěně nereaguje, pak vypískněte vy vysokým tónem třeba „au“ a hned štěněti nabídněte nějakou hračku na kousání. Taky by bylo dobré, kdybyste mohla štěně před návštěvou yorkšíra aspoň trochu unavit nějakou zábavnou činností. Samozřejmě mějte na paměti, že je to štěně, a že se jeho fyzická aktivita musí přizpůsobit jeho věku. Bylo by také fajn, kdyby se vám podařilo nenechat štěňata rozdovádět. Pokud už se to stane, pak vytáhněte třeba čichací dečku nebo míček s pamlsky a nechte pejsky čichat a hledat dobroty, to je uklidní. Štěně pochopí, jak moc kousat může, jen je třeba ho té hranici naučit. A nebojte, po 7.měsíci po přezubení by se to mělo výrazně zlepšit.

  • Dobrý den, máme 6 letou barevnou boloňku, která celý život žila s naší fenkou Kesinkou (maltézský psík) Kesinka nám nedávno ve 14 letech zemřela a Ejminka zůstala sama. Všem nám Kesinka chybí a přemýšlíme o dalším štěňátku. Mohli bychom mít štěně havanského psíka (fenku), ale chtěla bych se vyvarovat chyb které jsem udělala při výchově Ejminky. Je dost bojácná. Hlavně nyní, když nemá starší kamarádku. Nevím, jak pomoci Ejmince, aby se cítila lépe a sebevědoměji a zároveň jak vychovávat štěně. Nerada bych, aby se naučilo některé věci od Ejminky. Hlavně ten strach. A zároveň Ejmince ukázat, že je pro nás stále na stejném místě, aby nežárlila.

    • Dobrý den, u Ejminky záleží na tom, odkud její strach pramení, mohla být dřív odstavená, dostatečně socializovaná nebo mohla mít nějaký traumatický zážitek. Víc o ní budete vědět vy, tak bych se být vámi zaměřila na to, kde se stala chyba a postupně a trpělivě bych pracovala na tom, aby se její strach zmírnil. Měla by postupně bezpečně poznávat svět a pejsky a lidi v bezpečném prostředí tak, aby nabyla dojmu, že jí žádné nebezpečí nehrozí. Ale je to už dospělá dáma, takže je pravděpodobné, že její strach už nevymizí, ale zmírnit ho určitě půjde.
      Nové štěně bych vybírala hlavně podle povahy, aby bylo odvážné a trochu živější, v tom případě by od Ejminky strach nemuselo nasát a zároveň by ji mohlo postrkovat v bezpečném poznávání světa. Pokud máte obavy z toho, abyste znovu neudělali stejné chyby ve výchově, tak si nejprve výchovu štěněte nastudujte, poraďte se s odborníky anebo si s nějakým trenérem domluvte výcvikové hodiny. Psům věnujte čas spravedlivě a Ejminka nebude mít pocit, že je na druhé koleji. Věřím, že to půjde.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *