Když pes skáče
Pokud váš pes při vítání skáče, otočte se k němu zády. Bude to pro něj jasná známka toho, že jeho chování není vítané. Pomáhá také, když psa odměníte za to, že má všechny čtyři tlapky na zemi. Odměňujte ho ve výšce jeho hlavy, aby se nemusel pro pamlsek natahovat nebo skákat. Můžete také využít hračky, kterou budete mít při vítání připravenou, a se psem si začněte ihned hrát, hračku házet, přetahovat se o ni atd.
Štěkání
Pokud pes vidí něco, na co štěká, odveďte jeho pozornost na hračku nebo pamlsek. Odměňujte ho za to, že neštěká. Pokud pes štěká a je od vás dál, hoďte k němu něco, čeho se lekne nebo co upoutá jeho pozornost, pak ho přivolejte.
Tahání na vodítku
V první řadě by měl pes mít široký kvalitní obojek, nikoliv postroj nebo kšíry. Cílem je, aby pes chodil na prověšeném vodítku. Netrénujte na vodítku flexi, to totiž díky pružině vytváří neustálý tah, a psa tak učí se s vodítkem a tedy s vámi neustále přetahovat.
Když pes zatáhne, zastavte a chvíli počkejte. Až se vodítko povolí, vyjděte. Stačí trénovat v krátkých časových intervalech několikrát denně.
Pokud toto nefunguje, můžete psovi provléci vodítko pod přední nohou. Pokud máte psa u své levé nohy, provlékněte mu vodítko pod hrudníkem pod levou nohou. Psovi tak bude tah, který na vodítko vykonává, nepříjemný, a postupně ho to přestane bavit.
Dalším způsobem, jak odnaučit psa tahat, je pomocí halti ohlávky. Ta se nasadí psovi na čumák jako košík a pes si tak při tahu vytvoří tlak na hřbet svého čumáku. Toto řešení je však nejzazší a pouze na přechodnou dobu.
Napsat komentář